„Botaniczne eliksiry” Amy Blackthorn

„Botaniczne eliksiry” Amy Blackthorn – ziołowe napary, magiczne herbaty i ogniste trunki.

„Botaniczne eliksiry” Amy Blackthorn to książka dla domowych zielarzy i dla wiedźm, które swoją wiedzę czerpią z natury. Wstęp książki zaczyna się w bardzo bliskim mi tonie i zdejmuje nieco z magii nimb czegoś tajemniczego, do czego dostęp mają tylko „dziwni ludzie” lub…niespełna rozumu. Ja bardzo często podkreślam, że magia to tylko takie słowo. Tak naprawdę magia jest energią jaka krąży wokół nas i jaką sami tworzymy swoi zachowanie, myślami i pragnieniami. Są przedmioty, rośliny czy minerały, które tę magię napędzają. Magię, czyli energię.

Panuje powszechne przekonanie, że skoro energii nie można ani stworzyć, ani zniszczyć, to zaklęcia jedynie zmieniają jej formę. Jeśli na przykład potrzebuję pieniędzy, mogę zapalić zieloną świecę. Energia, którą pobudzam […] wraz z płomieniem świecy, dostarcza paliwa umożlwiającego zmianę okoliczności. Energię świecy przeobrażam w moc dobrobytu. Czy potrzebujesz świecy? Nie. Ale może ona okazać się bardzo pomocna, zwłaszcza na początku. Daje ci coś, na czym możesz się skupić, mentalne zakotwiczenie, które przypomina ci, ze właśnie nad czymś pracujesz.

cytat z książki „Botaniczne eliksiry” Amy Blackthorn
botaniczne eliksiry

Często się zdarza, ze osoba uprawiająca magię przyrównuje zaklęcia do modlitw, co jednak może mylić. Modlitwy docierają do istoty boskiej, a magii można używać zarówno w związku z jakimś bóstwem, jak i bez niego. Magia to kierowanie energią i od ciebie zależy, czy zwrócisz się do stwórcy o pomoc w jej prowadzeniu. […]

[…] Magia jest systemem, a nie religią. A uprawianie czarów to bardzo osobista sprawa.

cytaty z książki „Botaniczne eliksiry” Amy Blackthorn

„Botaniczne eliksiry” Amy Blackthorn – co znajdziemy w książce

W książce znajduje się mnóstwo przepisów na wódki, likiery, nalewki, drinki, a także przepisy na dania z ich użyciem. Większość tych receptur jest opatrzona opisami, w jaki sposób można daną miksturę lub jej główne składniki wykorzystać magicznie.

botaniczne eliksiry

Jabłka według książki „Botaniczne eliksiry” Amy Blackthorn

  • Jabłka dodają sił witalnych i motywacji. Przed jakimś większym wysiłkiem fizycznym warto więc zjeść jabłko, bez znaczenia czy jest obrane ze skórki. Cukier zawarty w jabłku zapewni Ci odpowiednią dawkę energii.
  • Kobiety, które chcą zajść w ciążę powinny wziąć w ręce zielone jabłko i poprosić Afrodytę o błogosławieństwo relacji z dzieckiem. Następnie to jabłko należy zakopać pod jabłonią. Najlepszą porą na to jest pełnia księżyca lub piątek.
  • Aby zapewnić dobre zbiory należy użyć naturalny jabłkowy sok lub cydr. Ze szklanki, kubka lub butelki trzeba upić trochę, a resztę wylać na ogrodowe grządki jako ofiarę.
botaniczne eliksiry

Książka do spokojnego smakowania

Mogłabym cytować wiele przykładów i opisów, ale tę książkę po prostu warto mieć we własnej biblioteczce. Nie jest to pozycja do jednorazowego przeczytania. Tę książkę smakuje się stopniowo, gdyż mnogość bardzo ciekawych informacji, warto sobie dawkować. Każdy tego typu leksykon stanowi coś w rodzaju „podręcznego podręcznika”. Niech będzie pod ręką na co dzień. Niezwykle starannie wykonana, z twardą okładką i zszywanymi kartkami. Nie sposób nie wspomnieć o ogólnej pięknej grafice i uroczych zdjęciach. Książka została cudownie przetłumaczona przez Annę Wajcowicz-Narloch, a wydało ją Wydawnictwo Znak.

Książka ta jest pierwszą z cyklu recenzji, jakie będziecie mogli przeczytać co jakiś czas w naszej Czytelni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top