Jak przyciągać dobrą energię

Jak przyciągać dobrą energię? Co zrobić, aby każdy dzień był dobry? Zrób sobie dobry dzień, bo to, jaki będzie, zależy tylko od Ciebie. Chcesz przejść przez niego z uśmiechem? Podpowiemy co zrobić, aby każdy dzień był dobry i z dobrą energią.

Jak przyciągać dobrą energię i sprawić, aby każdy dzień był dobrym dniem? Budzimy się rano często boleśnie wyrwani ze snu drażniącym dźwiękiem budzika. I to już jest dla większości z nas przyczynek do gorszego humoru. Potem biegiem doprowadzamy się do porządku, również biegiem jedząc coś i pijąc. I znowu biegiem do pracy. Wygląda znajomo, prawda? Ilu z nas nie je nic rano, bo zwyczajnie nie starcza już na to czasu? Zapewne wielu.

Zacznij dzień z uśmiechem – często czytamy i słyszymy te słowa. I często nas denerwują, bo jak można zacząć dzień z uśmiechem, skro tyle do zrobienia i w takim tempie? Można i chcemy Was do tego przekonać. Jednak nie przyjdzie to łatwo, bo trzeba będzie nieco zmienić swoje nawyki, a jak wiadomo z tym bywa różnie. Od czego zacząć?

Jak przyciągać dobrą energię – zacznij od snu dzień wcześniej

Wieczorem ustaw budzik, aby zadzwonił kilka lub kilkanaście minut szybciej. Zastanów się ile czasu brakuje Ci rano, aby na spokojnie zdążyć ze wszystkim. Te kilka-kilkanaście minut naprawdę nie będzie miało znaczenia dla znaczenia długości snu.

Postaraj się nie „bawić telefonem” w łóżku. Nie przeglądaj wiadomości, bo to bardzo często niepotrzebnie pobudza, a przecież nie o to chodzi przed snem. O wpływie niebieskiego światła ze smartfonów napisano już wiele, więc wszyscy już chyba wiedzą, że utrudnia spokojne zaśnięcie?

Spróbuj nie rozmyślać o tym, co jest do zrobienia jutro, nie analizuj problemów i nie emocjonuj się rozpamiętując, co wydarzyło się dzisiaj. Niech problemy codzienności pozostaną poza drzwiami (nawet tymi symbolicznymi) sypialni.

Przeczytaj rozdział ciekawej, ale nie pobudzającej swoją akcją książki. Nie proponujemy nic nudnego, bo wbrew pozorom może poirytować 😉

Jeśli mimo wszystko nie udaje się uspokoić myśli i emocji, popracuj oddechem. Oddychaj przede wszystkim przeponą i przez nos. Niech Twoje oddechy będą spokojne i dłuższe niż te „zwyczajne”. Dasz swojemu organizmowi sygnał, że teraz pora na zwolnienie tempa i odpoczynek.

jak przyciągać dobrą energię

Jak przyciągać dobrą energię – dzień dobry

Kiedy zadzwoni Twój budzik, zacznij powoli przeciągać się, aby wybudzić całe ciało ze snu. Rozciąganie i przeciąganie w łóżku jest bardzo dobrym sposobem na pierwsze pobudzenie krążenia i spokojne wybudzenie. Pozwól sobie na tę chwilę jakże błogiej gimnastyki. Zaangażuj swoje myśli i skieruj je na tory spokoju i jednoczesnej ciekawości nadchodzącego dnia. Myśl o tym, że to na pewno będzie dobry dzień, bo przecież tak pięknie się zaczął.

Tylko od Ciebie zależy jak postrzegasz świat. Patrząc na niego z nadzieją i wiarą, że przynieś Ci coś dobrego, składasz mu zamówienie właśnie na coś dobrego. Kiedy nastawiasz się wojowniczo, pesymistycznie i z przekonaniem, że będzie ciężko, dostajesz pakiet problemów i trosk. Naucz się swoimi myślami wpływać na swoją rzeczywistość, na to jak odbiera Cię wszechświat.

Isabella Ozerov
Jak przyciągać dobrą energię

Śniadanie? Poproszę!

Choć specjaliści od zawsze namawiają do jedzenia śniadań, to jednak wielu z nas tego nie robi. Powodem jest brak czasu lub przyzwyczajenie do niejedzenia rano. Praktycznie jednak wygląda to tak, że przyzwyczajamy swoje organizmy do niejedzenia śniadań z powodu braku czasu. A brak czasu rano to tylko kwestia zbyt późnego wstawania lub nieodpowiedniej organizacji poranka. To wszystko można zmodyfikować i znaleźć sposób na spokojny posiłek. Pamiętaj, że przyzwyczajenie drugą naturą człowieka. Zmień swoje przyzwyczajenia, a zdziwisz się jak szybko okaże się, że jednak nie wyobrażasz sobie poranka bez śniadania. Dostrzeżesz wtedy różnicę w swoim funkcjonowaniu bez śniadania i po śniadaniu.

Zrób sobie dobry dzień – to będzie dobry dzień

Wiemy jak trudno jest czasami wykrzesać z siebie uśmiech i optymizm. Codzienność nie pomaga w tym niestety. Wojna, podwyżki oprocentowania kredytów, inflacja, drożyzna, goniące w pracy terminy… Bez wątpienia to nie jest wymarzona rzeczywistość dla nikogo. W tym miejscu trzeba jednak zadać pytanie: czy żyjąc w permanentnym stresie i z całą masą czarnych myśli, mamy w tym momencie wpływ na to, co się dzieje poza nami?… Mamy jednak olbrzymi wpływ na jakość naszego mentalnego życia. Każda negatywna myśl to negatywna energia, przyciągająca na dodatek inne negatywne energie. Chcąc przyciągać dobre, sami musimy je kreować i wysyłać do wszechświata komunikat, że tylko dla nich jest u nas miejsce. Masz dzisiaj trudny egzamin? Idź na niego z przekonaniem, że zdasz. Czeka Cię ważna rozmowa z szefem? Powiedz sobie, że przebiegnie pomyślnie dla Ciebie. Pamiętaj, że to, co kreujesz swoimi myślami wraca do Ciebie z nawiązką.

Chcesz mieć dobry dzień? To zależy od Ciebie jaki będzie. Pamiętaj o tym, że przyciągasz to, co sam roztaczasz. Jeśli tworzysz wokół przyjazną aurę, wtedy ona będzie przyciągała tylko dobrą energię. Znasz to przysłowie „ciągnie swój do swego”? Z energią jest dokładnie tak samo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top