You are currently viewing Biała magia czy czarna magia?

Biała magia czy czarna magia?

Czarna magia czy biała magia? Czym się różnią i czy warto „bawić się” w czarną magię?

Czarna magia to częsty temat rozmów z naszymi klientami, którzy wiedzą, że lubimy rozmawiać. Nie ograniczamy wzajemnych kontaktów tylko i wyłącznie do wykonywania usług. Wymieniamy maile i wiadomości, rozmawiamy o wątpliwościach, radzimy, podpowiadamy. Nasze stałe klientki wiedzą, że my po prostu JESTEŚMY dla nich. Bardzo często podczas tych rozmów poruszamy kwestie magii i jej oddziaływania na nasze, ludzkie życie. Czym więc jest ta magia i dlaczego może mieć wpływ na nas?

Magia to po prostu umiejętne wykorzystanie energii. Dzięki magii, a więc energii, można coś przyciągnąć lub odciąć.

Spotykamy się z sytuacjami, kiedy klient (lub klientka) prosi o „rzucenie uroku”. Ktoś skrzywdził, coś zabrał, zdradził czy zranił, a taki odwet wydaje się bardzo kuszący w myśl zasady oko za oko, ząb za ząb. I tu niestety odmawiamy, bo krzywdzenie kogoś jest niedopuszczalne i nie robimy takich rzeczy. Można takiego kogoś odciąć, aby już nie miał możliwości zranić i to jest najrozsądniejsze, a przede wszystkim etyczne. Rzucanie uroków, rozsyłanie w jakikolwiek sposób negatywnej energii nie wychodzi nikomu na dobre.

czarna magia czy warto jej używać

Przekleństwo, zła energia, urok… Dlaczego nie robić tego, skoro w pewnym sensie jest to oddaniem tego, co sami dostajemy?

Energia działa na zasadzie bumerangu: co wypuścisz, to do Ciebie wróci. I nie dajcie się przekonywać, że tak nie jest. Żadna wiedźma, wróżka, żaden doradca duchowy – nikt szanujący się i wierzący w to, co robi – nie skrzywdzi drugiego człowieka. Zauważenie efektów działania białej magii jest czasami nieco bardziej oddalone w czasie niż zauważenie skutków czarnej magii. Droga na skróty i działanie w emocjach nie są jednak tak idealne, jak wydaje się to na pierwszy rzut oka.

Magia to działanie energią i po zrozumieniu tego mechanizmu, nagle dostrzega się, że ma niewiele wspólnego z efektem „hokus pokus, czary mary”.

Isabella Ozerov

Energia krąży wokół nas wszystkich. Jeśli „bawimy się” złą energią i źle życzymy komuś, to zawsze odrobina tej niedobrej energii zostaje przy nas. Raz, drugi, piąty…i zbiera się tego coraz więcej i więcej. W myśl zasady, że to, co dzielimy, to i mnożymy, stajemy się również beneficjentami tego niedobrego. Dając dobre innym, zostawiasz i sobie trochę tego dobra.

czarna magia czy jest szkodliwa

Biała magia czy czarna magia? Dobra energia czy zła energia?

Czarna magia kojarzy się z mroczną postacią brzydkiej kobiety. Najczęściej ma duży, krzywy nos, jakieś kurzajki na twarzy i brzydki, niepokojący głos. Natomiast dobra wróżka jest ładną kobietą, o miłym usposobieniu i jasnych szatach. Tak to sobie najczęściej wyobrażamy. Dlaczego zatem tak wielu daje się złapać na lep czarnej magii? Zapewne dlatego, że te działania wydają się prostsze, pewniejsze i dający szybki efekt. Niewielu zastanawia się nad skutkami, a one prędzej czy później pojawiają się…

Bawię się czarną magią, mam siłę, nikt i nic mnie nie pokona – znamy takie osoby niestety. Takie osoby naśmiewają się z przeciwników czarnej magii nazywając ich wyznawcami różowej duchowości, pseudowróżkami, naiwnymi i niedouczonymi. Przemawia przez nie złość i niechęć do świata, a siebie uważają za najmądrzejszych i nieustraszonych. Takie osoby kreują się na wszechmocnych, którzy za jednym pstryknięciem palca mogą zmienić losy innych ludzi. Ktoś się naraził? Pstryk! Zaraz dostanie nauczkę! Klątwa jedna, druga, trzecia… Coraz mocniej wsiąkają w zło, które zaczyna trawić również ich życie. Nie, to nie na tym polega działanie energią!

Skutki zabawy czarną magią bywają opłakane i bardzo często nieodwracalne

Czarna magia wciąga, a potem wystawia rachunek. To trochę tak jak w opowieści o panu Twardowskim, który podpisał cyrograf z diabłem. Dostał moc, ale musiał za nią zapłacić, bo nic nie jest za darmo. Znam osobę, która tak mocno uwierzyła w moc czarnej magii, że zapomniała po co zaczęła pracować z energią. Po niedługim czasie stała się zgorzkniała, złośliwa i bardzo wredna. Obraża w niewybrednych słowach każdego, kto ma inne zdanie. Znajomi się rozpierzchli, bo nikt nie chce mieć do czynienia z nią. Zachłysnęła się i zanurzyła w tym, co krzywdzi… Niewielu udaje się wyjść z takiego stanu. Niestety… To jak zgubienie się w wielkim, ciemnym lesie.

Czarna magia i skutki jej używania

Jeśli ktoś oferuje Wam rytuały polegające na czarnej magii – nie zgadzajcie się na nie. Tak, oczywiście, uderzycie w kogoś mocno i celnie, ale finalnie obróci się to przeciwko Wam. Pomyślcie w takiej sytuacji jakby taki rytuał miał być chluśnięciem komuś w twarz wiadrem pomyj. Nieprawdopodobnym jest to, że te pomyje nie ochlapią i Was, i osoby, która to robi. Nie trzeba wcale być „mięczakiem”, żeby unikać czarnej magii – to nie oznaka słabości lecz siły i świadomości skutków. Zanim zrobisz coś złego, dwa razy pomyśl, idź na spacer, napij się herbaty. Nie działaj w emocjach, bo skrzywdzisz także i siebie. Jeśli magia to tylko biała.


Jeśli uważasz, że w Twoim życiu dzieje się coś niedobrego za sprawą innej osoby to może warto ją odciąć. Zapraszam do skorzystania z usługi rytuału odcięcia – napisz do mnie i zapytaj o szczegóły lub zajrzyj do naszej oferty.

Zapraszamy również do naszej Czytelni, gdzie znajdziesz inne ciekawe artykuły.

Dodaj komentarz