Czarne Słońce

Czarne Słońce to symbol kojarzący się niestety najczęściej z nazistami. Jednak to nie oni je stworzyli, gdyż powstało wiele tysięcy lat temu. Czym jest symbol Czarnego Słońca, jakie ma znaczenie i pochodzenie – zapraszam do przeczytania artykułu.

czarne słońce co to jest

Czarne Słońce i starożytne piramidy

Czarne Słońce – ten symbol do dzisiaj nie jest jednoznacznie poznany. Nadal wokół jego pochodzenia jest więcej tajemnic niż faktycznej wiedzy. Pierwsze wzmianki datuje się na czas powstania piramid egipskich, w których ich budowniczowie pozostawili te tajemnicze oznaczenia. Ponieważ wielu badaczy uważa, że piramidy zostały zbudowane przez pozaziemskie cywilizacje, to i symbol Czarnego Słońca jest przez niektórych im przypisywany.

Według starożytnych cywilizacji Czarne Słońce jest symbolem boskiego porządku, rozwoju duchowego i zrównoważenia. Ma dawać siłę wewnętrzną, a jego boskie promienie mają trafiać tylko do ludzi, którzy ciągle rozwijają swoją duchowość. To oni mogą korzystać z mocy usuwania przeszkód na drodze do czynienia dobra, rozwijania talentów i intuicji, a także umiejętności oczyszczania i uzdrawiania osób chorych i po traumach.

Czarne Słońce symbol nazistowski

Czarne Słońce to jedna z wersji krzyża słonecznego, złożonego z trzech swastyk lub – jeśli ktoś woli inne określenie – z dwunastu run Sig ułożonych promieniście. Niestety jest kojarzone z nazistami i to nie tylko przez swastykę. W Niemczech, niedaleko Paderborn, w średniowiecznym zamku Wewelsburg przebudowanym przez nazistów, została ułożona biała marmurowa podłoga, z ciemnozielonym wzorem Czarnego Słońca. Niektóre źródła podają, że 12 promieni Czarnego Słońca miało oznaczać 12 oddziałów SS. Zamek zyskał sławę ośrodka nazisowskiego mistycyzmu, a symbol dla wielu jednoznacznie kojarzy się z nazistami.

czarne słońce symbol
źródło

Czarne Słońce słowiański symbol

Czarne Słońce było obecne również u starożytnych Słowian, którzy wierzyli w jego moc ochronną i dającą wielką siłę. Był to także symbol łączący z przodkami i przekazujący ich mądrość i wsparcie. Słowianie wierzyli, że aby posiadać przy sobie symbol Czarnego Słońca i korzystać z jego mocy, należy być człowiekiem uczciwym i szczerym. Człowiek nie szanujący zasad moralnych narażał się na surowe konsekwencje. Wierzono, że w takim przypadku siła Czarnego Słońca zwróci się przeciwko niemu.

Germańskie plemiona Allemanów, plemiona rzymskie i bawarskie oraz Frankowie znali i używali symbolu Czarnego Słońca. Mówią o tym znaleziska archeologów datowane na I w.n.e.

Czarne Słońce – symbolika

W odnalezionych przez archeologów pismach babilońskich są wzmianki o istnieniu dwóch Słońc: Białego i Czarnego. Białe miało dawać ludziom światło dzienne. Natomiast Czarne wiedzę i duchowość, a jego blask miał być zawsze ukryty przed oczami tych, którzy na to nie zasługują.

Czarne Słońce to ciągły duchowy rozwój i poszukiwanie wiedzy. Jednak chodzi o tę wiedzę, którą się mozolnie zdobywa, często odnajdując ją wewnątrz samego siebie. To także moralność, doświadczenie i duchowość. Bez chodzenia na skróty i sięgania po to, co przychodzi łatwo i prosto.

To także symbol niekończących się zmian i ewolucji. Porównywane jest do buddyjskiego Koła Życia (Koła Samsary) uważanego za wieczne koło odrodzenia. Jest to cykl przemian i powtarzanych w nieskończoność procesów tworzenia i upadku.

Czarne Słońce – czy istnieje naprawdę?

Część naukowców identyfikuje Czarne Słońce z czarną dziurą w kosmosie, czyli z obszarem czasoprzestrzeni, z której nic nie może się wydostać. Dotyczy to również informacji jak i światła. Czarna dziura otoczona jest horyzontem zdarzeń, czyli powierzchnią, która wyznacza granicę bez powrotu. Pochłania ona całkowicie światło dostające się na horyzont i niczego nie odbija.

Czarna dziura jest również określana jako sam środek wielkiej spirali gwiazd, który pochłania materię i generuje promieniowanie na peryferiach. Patrząc na graficznie przedstawione Czarne Słońce, pierścień wewnątrz to symbol horyzontu zdarzeń, a sam środek to po prostu pustka.

Niektórzy twierdzą, że czarna dziura jest przejściem do świata równoległego lub innego wymiaru. Natomiast Czarne Słońce to symbol czarnej dziury pozostawiony nam przez przybyszy z innej galaktyki lub innego świata. I ta teza miałaby uzasadnienie jeśli się patrzy na nią przez pryzmat tajemnicy powstania piramid, gdzie przecież ten symbole również odnaleziono.


Skoro jesteśmy przy temacie Słońca, to może warto zainteresować się również Księżycem. Czy wiesz, że podczas pełni możesz przygotować Wodę Księżycową? Zapraszamy do przeczytania artykuły o tym czym jest Woda Księżycowa, jak ją zrobić i do czego stosować.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top