Jak sobie radzić z negatywną energią

Jak sobie radzić z negatywną energią, na którą bywamy narażeni w kontaktach z innymi ludźmi? Czy trzeba rytuałów i innych specjalnych działań? Sprawdź…

Jak sobie radzić z negatywną energią – często otrzymujemy takie pytania od naszych Czytelników i Klientów. Na początek zawsze radzimy korzystać z najprostszych sposobów, które działają na zasadzie odbicia lub neutralizacji. Oczywiście nie zawsze to wystarcza, bo kiedy zło wychodzi z premedytacją i jest wyjątkowo silne, wtedy te najprostsze metody są zbyt słabe. Tutaj należy jednak pamiętać, że przeważająca ilość takich negatywnych energii pochodzi od osób, które faktycznie nie chciałyby celowo nikogo skrzywdzić.

jak sobie radzić z negatywną energią

Jak sobie radzić z negatywną energią i skąd się ona bierze

Wiele osób sądzi, że zła energia przychodzi tylko od osób z gruntu złych, które świadomie życzą innym jak najgorzej. Właśnie wśród takich osób wielu posługuje się czarną magią w mniejszym lub większym stopniu. Takie poglądy nie mają jednak zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Owszem, zapewne każdy z nas mógłby znaleźć amatorów czarnej magii w swoim otoczeniu, ale tak naprawdę nie trzeba na niej się znać, aby szkodzić innym. Nawet my sami, którzy przecież nie życzymy nikomu niczego złego, możemy taką negatywną energię komuś podesłać.

Złość, zazdrość, zawiść, frustracje – to wszystko generuje negatywną energię

Twój znajomy, którego w sumie nawet lubisz, kupił nowy samochód. I to drogi, na który Ty nie możesz sobie pozwolić – skąd on ma tyle pieniędzy?? Sąsiedzi robią generalny remont i jakby nie dostrzegali ogromnych podwyżek materiałów budowlanych – aż tyle zarabiają?? Koleżanka ma fantastycznego partnera, a Ty ciągle jesteś singlem – w czym ona jest lepsza?? Mijana na ulicy kobieta świetnie wygląda w obcisłej sukience i wysokich szpilkach – aż Cię skręca, że Twoja (według Ciebie…) figura nie pozwoli na taki strój.

Czy to Ci coś przypomina? Kto z nas z ręką na sercu może powiedzieć, że nigdy nie odczuł ukłucia zazdrości? I nie chcę tu rozkładać tych sytuacji na czynniki pierwsze pod kątem tego, że znajomy mógł wziąć kredyt, sąsiedzi oszczędzali wiele lat, koleżanka długo była samotna, a mijana kobieta wcale nie musi być szczęśliwa Z POWODU swojego wyglądu. Chcę zwrócić uwagę na fakt, że takie sytuacje i nasze odczucia rodzą właśnie tę nieszczęsną negatywną energię. Inną już sprawą jest to, że energia lubi krążyć jak bumerang i raczej zawsze wraca do „właściciela”. Tym zajmijmy się przy innej okazji.

Jak sobie radzić z negatywną energią

Negatywną energię możemy odbić lub zneutralizować. W zależności od tego, gdzie ta energia kumuluje się lub na czym się skupia. Można zabezpieczyć siebie lub konkretne osoby, oczyścić i zabezpieczyć domy, przedmioty, samochody. Sposobów jest naprawdę sporo i nie są one szczególnie skomplikowane czy wymagające specjalistycznej wiedzy.

jak sobie radzić z negatywną energią

Jak zabezpieczyć siebie i swoje otoczenie przed skutkami negatywnej energii

Kamienie

Kamienie doskonale chłoną negatywną energię z otoczenia, więc warto się nimi otaczać. Niektóre z nich mają również moc zamieniania tej negatywnej energii w pozytywną. Można je rozkładać w pomieszczeniach lub nosić ze sobą w formie biżuterii czy po prostu jako kamyk włożony do kieszeni lub torebki. Kamienie, które mogą nas ochronić to między innymi: czarny turmalin, czarny obsydian, malachit, kryształ górki, ametyst, czerwony koral, bursztyn, czerwony jaspis, agat. Korzystając jednak z ochrony kamieni należy pamiętać, że co jakiś czas trzeba je oczyszczać i energetyzować. Jak to robić? Pisaliśmy o tym w artykule o krysztale górskim.

Zioła

Zioła mają nie tylko siłę uzdrawiania. Napary, odwary, nalewki ziołowe używane są chyba w każdym domu w mniejszym lub większym stopniu. Jednak zioła oprócz zalet leczniczych mają również moc oczyszczającą i napełniającą pomieszczenia dobrą energią. Najczęściej używa się suszonych ziół do okadzania. Może to być w formie pęczka przy okadzaniu pomieszczeń lub samochodów lub w formie niewielkiej gałązki, którą pali się podobnie jak klasyczne kadzidła. Drugim sposobem na wykorzystanie ziół jest noszenie ich przy sobie – na przykład po wsypaniu do niewielkiego woreczka. Woreczek powinien być z naturalnego materiały, na przykład bawełniany czy lniany. Dla wzmocnienia siły ziół można do ich dodać nieco soli. Oto część z ziół, które dobrze sobie radzą z negatywną energią: bylica piołun, kwiat czarnego bzu, owoce jałowca, bylica pospolita, tymianek, biała szałwia, lawenda.

Po okadzeniu pomieszczenia należy potem dobrze je wywietrzyć, a następnie naładować pozytywną energią. Do tego celu można użyć innych ziół lub olejków eterycznych.

jak sobie radzić z negatywną energią

Sól

Sól jest jednym z doskonalszych sposobów na radzenie sobie ze złymi energiami. W wodzie z solą można umyć przedmioty, które mogły zostać ofiarowane przez kogoś, kogo intencji nie jesteśmy pewni. Kupując coś na tzw. pchlich targach, warto również te przedmioty w podobny sposób oczyścić przed właściwym myciem.

Sól rozsypana wokół domu lub w kątach mieszkania jak gąbka wchłonie to, co niedobre. O ile na zewnątrz można sól po prostu rozsypać, to w domu wystarczy jej niewielką ilość nasypać na malutkie spodeczki i poustawiać w narożnikach. Doskonałym sposobem są solne lampy, które ostatnio znowu wróciły do mody.

Ostre przedmioty

Mówi się, że ostre przedmioty świetnie radzą sobie z tzw. złym okiem. Złe oko to nic innego jak spojrzenia ludzi zawistnych, fałszywych i nieprzyjaznych. Wpięta w podszewkę kurtki lub wewnętrzną część bluzki agrafka lub szpilka przyciągnie niekorzystną energię, a następnie zneutralizuje ją. Co jakiś czas trzeba sprawdzać czy ostra końcówka agrafki lub szpilki nie zrobiła się ciemna. W takim przypadku należy ją zdjąć i zakopać w ziemi – agrafka musi być wtedy rozpięta.

Czerwona nitka

Czerwona nitka znana jest w wielu religiach i kulturach. Najczęściej przypisywana jest kabale, ale związana jest także a hinduizmem, buddyzmem, a nawet chrześcijaństwem. Czerwoną nitkę (bawełnianą lub wełnianą) wiąże się najczęściej na lewym nadgarstku. Samemu nie da się jej zawiązać, ale zrobić to za nas może tylko zaufana osoba. Podczas zakładania czerwonej nitki zawiązuje się supełki, najczęściej siedem. Kiedy nitka zrywa się, wtedy oznacza to, że albo spełniła swoje zadanie, albo nic więcej dla nas zrobić już nie może. Co ważne: nitki nie zdejmuje się z nadgarstka.

jak sobie radzić z negatywną energią

Jak sobie radzić z negatywną energią: formuła ochronna przed złym okiem i nieżyczliwymi ludźmi

Wielu z nas, a może i każdy, ma w swoim otoczeniu osoby, których intencji nie można być pewnym. Są również ludzie, którzy nie kryją się ze swoją niechęcią i ich trudno podejrzewać o to, że życzą nam dobrze. Spotykając takich ludzi można użyć pewnej bardzo starej formuły ochronnej:

Sól tobie w oczy,
a pomiotło w zęby.
Czego dla mnie życzysz,
niech do ciebie wróci.
Niech tak się stanie.

Te słowa należy wypowiedzieć szeptem lub w myślach, patrząc na te osobę. Bez obaw, nie jest to coś, co skrzywdzi drugiego człowieka, a jedynie nas ochroni przed nim. Wszystko, co ta osoba wysyła w naszym kierunku po prostu wróci do niej. Jeśli więc to tylko nasze przypuszczenia, że jest to źle do nas nastawiona osoba, to w żaden sposób jej nie zaszkodzimy.

Lustro – dla odbicia tego, czego nie chcemy

Powyższą formułę możemy nazwać także mentalnym lustrem, gdyż odbija ona to, co w zamyśle miało do nas przyjść. W podobny sposób zadziała lustro, które sobie wyobrazimy i w myślach ustawimy przed osobą, która mówi nam coś przykrego, atakuje nas. To, co od tej osoby wyjdzie, odbije się od lustra i po prostu wróci. Możemy również wykorzystać małe lusterka, umieszczając je w kieszeni żakietu czy marynarki, ale stroną odbijającą na zewnątrz. W naszej Czytelni znajdziesz obszerniejszy artykuł o działaniu luster w magii domowej.

Święty Paweł powiedział kiedyś: Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj. Jest to sentencja, która powinna towarzyszyć nam w naszym codziennym życiu. Bez względu na wyznanie, bez względu na poglądy – starajmy się żyć tak, aby innych ludzi nie krzywdzić. Czym więcej z nas będzie tak podchodziło do życia, tym mniej zła będzie na świecie. Mimo wszystko jednak dobrze jest znać sposoby na negatywną energię wysyłaną w naszym kierunku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top