You are currently viewing Jak to jest z tą magią?

Jak to jest z tą magią?

Magia zawsze towarzyszyła ludziom, czy to się komuś podobało czy nie. Zawsze w dziejach ludzkości były osoby, które widziały i wiedziały więcej, potrafiły czerpać z niedostrzegalnego gołym okiem.

Magia. Nie zawsze (a raczej rzadko kiedy…) osoby, o których mówiono, że parają się magią, były szanowane i traktowane bez wrogości. Dobrze przecież znamy czasy bezlitosnego palenia na stosie i torturowania tzw. czarownic. No cóż…określenie czarownica jest tak niemiło brzmiące. Nie lepiej mówić wiedźma? Wszak wiedźma to kobieta, która wie. Natomiast niewiasta to ta, co nie wie – czy tak nie jest lepiej?

magia w codziennym życiu

W przedziwny (może magiczny sposób…) układa się tak, że najbardziej znanymi i najsilniejszymi wiedźmami były kobiety. Oczywiście wśród mężczyzn nie brak wiedźminów czy magów, jednak natura chyba hojniej rozdaje swój dar kobietom. I to one przez wieki ponosiły najbardziej dotkliwe dla nich konsekwencje swojej mądrości. Szeptuchy, czarownice, wiedźmy, zielarki czy znachorki, wszechobecne po wsiach tzw. babki. To one były spoiwem łączącym lokalne społeczeństwo z energią, która znajdowała lekarstwa na dokuczliwe schorzenia – nie tylko ciała, ale i duszy.

Dar widzenia i dar leczenia były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Z jednej strony było to coś nieuchwytnego, taki pewnego rodzaju talent. Jednak z drugiej strony była to czysta wiedza wynikająca z obserwacji i znajomości natury. Skąd babki wiedziały jakie zioła zmieszać i jak je zaparzyć, aby pomóc strapionemu pacjentowi? Tę wiedzę otrzymywały obserwując swoją mamę, babcię czy ciotkę i skrupulatnie notując w pamięci lub na kartkach ich uwagi. Z czasem nie potrzebowały już notować, a ich dar rozwijał się w taki sposób, że same zdobywały doświadczenie i odkrywały nowe rzeczy.

magia codzienna

Magia? Czy to bajkowy hokus pokus magiczną różdżką?

Magia to raczej sposób wykorzystywania wiedzy i czerpania z energii. Energia przecież jest wszechobecna od zarania dziejów naszej planety i w ogóle wszechświata. Gdyby nie energia to czy Twój komputer działałby? Ochhh… Pomyśl czy on w ogóle miałby jakąkolwiek strukturę. Czy cząstki materii byłyby w stanie trwać w takiej formie? No właśnie… To właśnie energia. Energia to nie tylko prąd elektryczny, który wprawia w ruch Twoja pralkę, grzeje wodę na kawę czy ogrzewa mieszkanie.

Dobra myśl, dobre słowo, dobra energia

Energia to także myśli, uczucia i słowa rzucane w przestrzeń. Jeśli myślisz lub mówisz coś niedobrego złorzecząc swojemu sąsiadowi, bo znowu dzisiaj zastawił Twój samochód, to rzucasz w niego malutkim kamyczkiem. Jeśli powtarzasz to codziennie, bo codziennie sąsiad irytuje Cię tym czy innym zachowaniem, to z tego malutkiego kamyczka robi się wielki kamień, a potem głaz. W końcu przygniecie sąsiada uderzając z którejś strony. Nie myśl źle o innych, nie życz im źle, bo tak naprawdę to sobie to robisz: lawina „kamieni” dotrze do Ciebie nieuchronnie.

Twoje myśli i słowa to właśnie energia, która krąży. Wychodzi z Twoich ust, z Twojego serca, z Twojego domu i trafia pod wskazany adres. Może zrobić dużą krzywdę i wcale nie musisz być złą czarownicą, która rzuca urok. Możesz być skromnym urzędnikiem, panią kasjerką czy kierowcą autobusu, a mimo to umieć rzucać uroki. Ty także możesz bawić się magią i nie zdawać sobie z tego sprawy. Jednak czy chcesz być tą złą czarownicą?….

magia w codziennym życiu

Magia życia codziennego

Bądź czarownicą, wiedźmą, szeptuchą, babką – bądź nią we własnym domu. Spraw drobiazgami, że Twój dom stanie się źródłem dobrej magii i dobrej energii. Myśl o innych neutralnie, jeśli czasami nie umiesz myśleć dobrze. Nie życz źle, bo słowa i myśli mają przeogromną moc bumerangu: uderzą tam, gdzie chcesz, ale i tak wrócą do Ciebie. Kreuj coś dobrego i nie doszukuj się złego w ludziach na siłę. Nastaw się na pozytywne odbieranie rzeczywistości i mów: jest dobrze, jestem szczęśliwa, mam dobre życie… Tym samym przyciągniesz szczęście, dobro i dobrobyt, a przecież o to Ci chodzi, prawda?

Jeśli nie wiesz jak żyć, aby tworzyć wokół tylko dobra energię, możesz do mnie napisać. Chętnie odpowiem na Twoje pytania.

Życzę Ci dobrego dnia, miesiąca, całego życia,

Isabella Ozerov

Dodaj komentarz