Miotła Czarownicy

Miotła czarownicy jest obiektem żartów i dowcipów. Choćby słynny żart z teściowej, kiedy to zięć wraca do domu lekko niepewnym krokiem po suto zakrapianym spotkaniu z kolegami. Wchodzi cicho do domu, patrzy, a teściowa zamiata. Chcąc być dowcipnym pyta: mamusia jeszcze sprząta czy już odlatuje? No tak, teściowe to jedne z naczelnych wiedźm i czarownic w oczach zięciów i synowych. Zostawmy jednak żarty i przeanalizujmy ten nieodłączny atrybut niektórych kobiet.

Miotła czarownicy – dlaczego najczęściej z brzozowych witek?

To nie jest przypadek, że w miotle czarownicy znajduje się najczęściej pęk witek brzozowych. Brzoza jest jednym z najpopularniejszych drzew, a do tego mających magiczną moc. To do brzozy najlepiej przytulić się, aby naładować swoje wewnętrzne akumulatory i nabrać emocjonalnych sił. Gałązki brzozy mają moc usuwania negatywnej energii, tej tkwiącej w nas i w naszym najbliższym otoczeniu. Niewątpliwie nie można byłoby znaleźć lepszego drzewa do stworzenia miotły czarownicy. Gałązki i witki, a dokładnie ich kształt, kojarzą się również z różdżkami czy kosturami czarownic i wiedźm.

miotła czarownicy

Miotełka czarownicy – współcześnie i nie tylko dla czarownic

Miotełki czarownic – miotełki wiedźm – przydadzą się każdemu, kto świadomie kształtuje energię wokół siebie. Można taką miotełką wymiatać wszystko co negatywne. Nieco bardziej świadomi i praktykujący magiczne rytuały używają miotełek między innymi do przygotowywania kręgów, a także rytuałów wokół palenisk i ognisk. Przy ich pomocy oczyszcza się również przestrzeń bezpośrednio przed wykonywaniem rytuałów. Osoby mniej obeznane z magią (mówimy tu o białej magii, czarną nie zajmujemy się) mogą również wykorzystywać takie miotły dla ochrony swojego otoczenia. Mało tego, taką miotłę można – i nawet powinno się – zrobić samodzielnie.

Miotła czarownicy – z czego i jak ją zrobić

Maj to idealny czas na produkcję mioteł czarownic. Wiosna jest już w rozkwicie, a drzewa wypuszczają młode gałązki – natura odradza się pełnią sił. Gałązki można zbierać cały rok, ale to własnie o tej porze mają najwięcej sił w sobie.

Na miotłę czarownicy nadają się nie tylko brzozowe witki. Można wykorzystać każdą roślinę, która ma właściwości ochronne i neutralizujące złą energię. Czasami wystarczy „wczuć się” w energię wysyłaną przez drzewo lub krzew, aby poczuć, czy nadaje się do tego, co chcemy wykonać. Jedno jest jednak ważne: nie robi się jej ze sztucznych tworzyw, bo nie będą miały żadnej mocy.

Maj, jak już wspomniałam, jest idealnym miesiącem na zrobienie miotły czarownicy. Jeśli chcesz ją samodzielnie zrobić, to wystarczy, że będziesz trzymać się kilku zasad.

Miotła czarownicy – przygotuj odpowiednie materiały

Nie okaleczaj drzewa – nie odłamuj zdrowych gałązek. Przyjrzyj się dobrze, a dostrzeżesz uszkodzone, lekko nadłamane, zaczynające schnąć – one również mają moc. Pamiętaj, że rośliny mając swoją energię odczuwają. Pracując z energią licz się z innymi, żywymi organizmami i nie zadawaj im cierpienia. Przed odcięciem gałązki wycisz się, poproś drzewo o odrobinę swojej energii. Po skończeniu podziękuj, okaż wdzięczność, że drzewo oddało Tobie kawałek siebie. Możesz symbolicznie podlać to drzewo odrobiną wody.

Zbieraj witki z drzew, które rosną jak najbliżej Twojego domu – mają wtedy zbliżoną energię.

Oprócz witek znajdź również grubszą gałązkę, która posłuży Ci za trzonek do miotły. Wyciszając się na pewno dostrzeżesz najodpowiedniejszy.

Przygotuj sznurek lub grubą nić – musi być naturalna, a nie sztuczna.

miotła czarownicy

Zrób samodzielnie miotłę czarownicy

Zbierz w pęk wszystkie swoje witki i ukształtuj je odpowiednio. Zwiąż mocno sznurkiem lub grubą nicią mniej więcej na 1/3 wysokości – mierząc od góry, czyli od miejsca, które połączy się z trzonkiem. Następnie wsuń od góry trzonek i ponownie obwiąż mocno witki, tym razem nieco wyżej. Gałązka, która jest trzonkiem będzie się stabilniej trzymać. Możesz również ciasno owinąć całe miejsce stykania się witek z trzonkiem miotły.

Weź ostre nożyczki i poobcinaj wystające witki w taki sposób, aby nadać miotle ostateczny kształt.

Możesz ją uzupełnić o znaki ochronne, na przykład pentagram, runy lub zwyczajne wstążeczki.

Miotła czarownicy jest prawdziwie magicznym przedmiotem. Nie trzeba jej oczyszczać, nie trzeba ładować, natura sama sobie radzi ze wszystkim.

Jak wykorzystywać miotłę czarownicy

Postawiona przy drzwiach wejściowych, będzie chroniła dom przed negatywną energią i nieprzyjaznymi ludźmi. Stworzy coś w rodzaju bariery. Podobnie zadziała ustawiona na balkonie, czy położona na parapecie okiennym.

Zawsze, kiedy chcesz wykonać jakiś rytuał, oczyść swoją przestrzeń przy pomocy miotły czarownicy. Zamieć dokładnie przestrzeń wokół siebie, pamiętając, że wymiatasz wszystko co złe i niekorzystne. Możesz w ten sposób oczyszczać duże powierzchnie (np. dom, pokój…) lub przedmioty wykorzystywane do magicznej pracy.

Niewielkie miotełki można wkładać pod materac, pod poduszkę lub pod łóżko. W ten sposób zapewnią ochronę przed sennymi koszmarami lub psychicznymi atakami.

Jak oczyścić dom przy pomocy miotły czarownicy

Wycisz się zanim zaczniesz to robić. W trakcie również nie myśl o niczym innym, a więc nie planuj zakupów, nie analizuj pochodzenia plamy na ścianie i tak dalej. Myśl tylko o tym, co właśnie robisz, czyli że oczyszczasz swoje otoczenie z negatywnej energii, a Twoja miotła Ci w tym pomoże. Zamiatanie energetyczne polega na „zamiataniu powietrza”, czyli nie zmiatasz realnych śmieci z podłogi, więc i nie musisz miotłą jej dotykać. Zacznij od środka pomieszczenia i zamiataj zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, wykonując jednak ruchy „wymiatające” od prawej do lewej.

Nie zapomnij jednak o tym, że przed oczyszczeniem energii powinno się posprzątać bardziej namacalnie. Dobra energia nie lubi chaosu i brudu, w przeciwieństwie do negatywnej, która się tym karmi.

Pamiętaj również, aby wymiatać energię poza swoje mieszkanie czy dom lub poza przestrzeń, w której chcesz wykonać rytuał.

miotła czarownicy

Ciekawostki związane z miotłami czarownic

Miotła czarownicy zawiera w sobie zarówno energię kobiecą jak i męską. To czyni z niej jedno z najbardziej uniwersalnych, magicznych narzędzi.W niektórych kulturach miotły są do tego stopnia uważane za przedmioty święte, że mają swoje boginie. W Chinach boginię miotły nazywa się Panią z miotłą – Sao Ching Niang (Sao Ching Niang-Niang). Zamieszkuje ona Sao Chou, czyli Miotlaną Gwiazdę, a jej domeną jest pogoda. Podczas ulew, które mogą zagrozić plonom, chińscy rolnicy przygotowują papierowe miotełki. Umieszczają je na ogrodzeniach swoich domostw i na drzwiach. Ma to przyciągnąć Panią z miotłą, odgonić chmury i przywołać słońce

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top