Pełnia Księżyca Jesiotrów – 22. sierpnia 2021 r.

Pełnia Księżyca Jesiotrów będzie miała miejsce 22. sierpnia 2021 r., dokładnie o godzinie 14.02. Księżyc, naturalny satelita naszej planety, będzie właśnie w tym momencie w całej swojej okazałości. Skąd nazwa Pełnia Jesiotrów – przeczytaj poniżej.

Pełnia Księżyca Jesiotrów nazywana jest także Pełnią Zbożową, Czerwoną Pełnią czy Pełnią Kukurydzy, lub Zielonej Kukurydzy. Skąd takie nazwy? Otóż końcówka sierpnia to czas zbiorów zbóż, ale kukurydza jest jeszcze zazwyczaj niedojrzała. Jednak w niektórych miejscach na Ziemi, jest to już czas jej zbioru. Zapewne stąd różnice w nazwie: jedni mówią, ze to Pełnia Kukurydziana, a inny, że to Pełnia Zielonej Kukurydzy. Koniec sierpnia to także najobfitszy czas połowów jesiotrów, oczywiście w miejscach, gdzie on występuje. Z kolei nazwa Czerwona Pełnia nawiązuje do intensywności koloru nieba w tym okresie. Księżyc znajduje się dokładnie na przeciwko Słońca, co nadaje mu tę piękną barwę. Co ważne, już dzień wcześniej, po zmroku, będzie można zaobserwować pięknie wybarwiony Księżyc.

pełnia księżyca jesiotrów

Pełnia Księżyca Jesiotrów to moc energii

Pełnia Księżyca to zawsze zjawisko piękne, a jednocześnie bardzo energetyczne. To czas, kiedy bardziej wrażliwe osoby odczuwają niepokoje, nerwowość i mają zaburzone poczucie bezpieczeństwa. Nie ma w tym żadnej magii: to po prostu działanie intensywnie przepływającej w tym czasie energii. Nie tylko my, ludzie, możemy odczuwać dyskomfort, także zwierzęta. Nawet sprzęt elektryczny i elektroniczny może wykazywać zawirowania w działaniu, a baterie mogą się znacznie szybciej wyczerpać, niż normalnie.

Czy należy obawiać się czasu Pełni Księżyca Jesiotrów?

Każda pełnia Księżyca to czas wyjątkowo naładowany energetycznie. Jednak zamiast obawiać się jej, warto wykorzystać tę naturalną moc, jaką daje natura. Bez wątpienia można się do tego czasu przygotować mając na uwadze, że silny wpływ Księżyca można zaobserwować nawet kilka dni przez pełnią. Skoro już wiadomo, że może być nerwowo, stresująco, a każdy drobiazg może urastać od rangi problemu, można to nieco stłumić. Jak? Dla swojego lepszego samopoczucia warto na przykład mocną kawę zamienić na słabszą albo nawet na zbożówkę. Ziołowe herbatki, które działają wyciszająco, relaksujące kąpiele, a także świadomość, że pewne sytuacje możemy wyolbrzymiać – to wszystko pozwoli na lekkie wyciszenie emocji, które bardzo często u wielu z nas aż kipią.

rytuały na pełnię księżyca

Magia na pełnię Księżyca

Pełnia Księżyca to idealny czas na przygotowanie i wykonanie zaklęcia na przywołanie szczęścia i pozbycie się pecha. Jak to zrobić?

 • Weź świece: szarą albo srebrną, pomarańczową, karmazynową, czarną oraz dodatkową, która będzie symbolizować Ciebie. Ta świeczka może być w dowolnym kolorze, ale pod warunkiem, że to jest TWÓJ kolor, a więc taki, który „czujesz”, najbardziej lubisz i najchętniej świece właśnie w takim kolorze palisz. Przygotuj również olej dobrobytu – najprościej kupić go w sklepie z podobnymi produktami.
 • Zanim wykonasz zaklęcie, przygotuj się do tego. Wycisz się i wybierz miejsce, gdzie bez obaw o pożar (tak tak, czasami nieostrożnie ustawione świece mogą wywołać go) czy spokój będzie można zapalić świece.
 • Jeżeli masz olej dobrobytu, to namaść każdą ze świec. Jeżeli jednak go nie masz, to nie przejmuj się: olej wzmaga działanie zaklęć i rytuałów, ale jego brak nie wyklucza ich działania.
 • Przy namaszczeniu świec należy pamiętać o zasadzie, o której pisaliśmy już w artykule o świecach i ich znaczeniu w magii, a więc: namaszczaj do góry, jeśli chodzi Ci o rozwój, o budowanie. Jeśli jednak chcesz się czegoś pozbyć, namaszczaj świecę od knota w dół. Pozytywne zawsze do góry, a złe do dołu – najprościej chyba zapamiętać to w taki sposób.
 • Namaszczone już świece ustaw w stabilnych i bezpiecznych świecznikach, a potem zapalaj po kolei:
  – świecę, która symbolizuje Ciebie i powiedz: ta świeca to jestem ja i wszystko to, co mnie dotyczy;
  – srebrną (lub szarą): ta świeca usunie moje niepowodzenia i pech;
  – pomarańczową: ta świeca jest dobrem, które do mnie idzie – witam je z radością;
  – karmazynową: to świeca przyspieszająca zmiany siłą energii astralnej.
 • Następnie, po zapaleniu tych wszystkich świec, usiądź wygodnie i powtarzaj co najmniej 1 minutę: jestem otwarty (otwarta) na zmiany i nadchodzące dobro – witajcie.
 • Na koniec pozostaw świece, aby wypaliły się spokojnie do końca. Resztki wosku najlepiej jest powierzyć ziemi, czyli po prostu zakopać, koniecznie poza terenem własnego podwórka.
pełnia księżyca

Księżycowa Woda na Pełnię Księżyca

O Wodzie Księżycowej pisaliśmy już szerzej, warto zajrzeć do tego artykuły po więcej informacji. Woda Księżycowa to zwyczajna woda, wystawiona wcześniej na energetyczne działanie Księżyca, który ładuje ją swoją magnetyczną mocą. Taka woda jest bardzo pomocna przy pielęgnacji skóry, oczyszcza energię człowieka, wspiera ją i harmonizuje czakry. Sprawdza się do podlewania domowych roślin i ziół, a przy tworzeniu amuletów i talizmanów ładuje je pozytywną energią: wystarczy spryskać te przedmioty lub je obmyć. Wiele rytuałów Białej Magii wspiera się i wzmacnia jej działaniem. Zastosowań jest sporo, bo wszędzie tam, gdzie stosuje się zwyczajną wodę, można ją zamienić na tę Księżycową, namagnetyzowaną.

Sierpniowa Pełnia Księżyca Jesiotrów to czas, kiedy możemy podziwiać piękno Księżyca i blasku, jaki roztacza. Już samo to jest prawdziwą magią piękna, uroku i zachwytu nad tym, co daje nam natura. Korzystajmy więc nawet wtedy, kiedy nie wierzymy w magię energii z wszechświata.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top