Sól w magii – jak działa i jak jej używać – co to jest czarna sól czarownicy

Sól w magii odgrywa duże znaczenie, gdyż ma działanie oczyszczające i ochronne. Jest zawsze pod ręką, więc warto ją wykorzystywać w swoim domu nie tylko w kuchni.

Sól w magii – brzmi dziwnie? W jednym z poprzednich wpisów pisałam już o magii w codziennym życiu i o tym, że magia dzieje się niemal cały czas. Nasze myśli, słowa, drobne gesty, to wszystko ma wielką moc. Sól jest czymś co chroni nas i oczyszcza na poziomie energetycznym. A przecież wszystko co nas otacza, zarówno przedmioty, uczucia, myśli i my sami, to po prostu energia. Bez energii nic nie może istnieć, dlatego ważne jest dbanie o nią i o to, aby nic jej nie zaburzało.

Odkąd zaczęto używać soli, nabrała ona dużego znaczenia dla ludzi. Przede wszystkim stała się ważnym środkiem do konserwowania żywności i poprawiania jej smaku. Ludzie odkryli, że mięso zasypane solą lub zalane solanką nie psuje się tak, jak świeże. To sprawiło, że mogli polować znacznie rzadziej, a zdobyte mięso wykorzystywać w dłuższym okresie czasu. Bez wątpienia było to znaczne ułatwienie codziennego funkcjonowania.

sól w magii

Zastosowanie soli w magii

 • Oczyszczanie przedmiotów codziennego użytku, ozdób, świec kamieni, etc. Należy jednak zawsze najpierw zastanowić się czy sól nie zniszczy danego przedmiotu, więc trzeba dobrać odpowiedni sposób. Oczyszczać można na dwa sposoby:
  • włożyć przedmiot do pojemnika z solą;
  • umyć przedmiot w wodzie z dodatkiem soli – na 1 litr wody wystarczy 1 łyżka soli, a po obmyciu wypłukać pod bieżącą wodą, aby sól nie pozostała na danej rzeczy;
  • przedmioty szczególnie narażone na negatywną energię można moczyć w roztworze wody z solą.
 • Z soli można tworzyć magiczne kręgi zabezpieczające przed dostępem negatywnych energii, złorzeczeń etc. Kąty mieszkania obsypać niewielką ilością soli – wystarczy po szczypcie. Można również przejść dookoła mieszkania i wzdłuż ścian rozsypać sól, która w ten sposób utworzy barierę ochronną dla niekorzystnej energii czy złorzeczeń. Nie musi to być duża ilość soli, wystarczy tylko oprószyć podobnie, jak na przykład przyprawiamy coś na talerzu. Taka ilość soli nie będzie zauważalna, a spełni swoje zadanie.
 • Sól może być jednym z elementów rytuałów, amuletów czy talizmanów. Wsypana do niewielkiego bawełnianego woreczka i zawieszona nad progiem, będzie chroniła dom. Czasami można spotkać malutkie buteleczki z zawieszką, które można przyczepić na przykład do rzemyka i nosić jako ozdobę. Wsypując do takiej buteleczki odrobinę soli zapewniamy sobie ochronę energetyczną.
 • Czasami chcemy odwołać zaklęcie czy rytuał – tutaj sól także przychodzi z pomocą.
 • Po odwiedzinach nieprzychylnych domowi gości, warto posprzątać i nie chodzi o umycie kubków po kawie. Energetycznie najprościej jest to zrobić przez rozsypanie po mieszkaniu niewielkiej ilości soli. Następnie pozostawienie jej na jakiś czas (1 do 3 godzin) i odkurzenie jej lub wymiecenie. Zawsze przy takich zabiegach należy pamiętać o zasadzie bezpiecznego pozbywania się takiej soli, a więc wyniesieniu jej poza dom. Czym dalej, tym lepiej.
 • Do łask wróciły solne lampy zrobione z bryły soli. Takie lampy nie dość, że dają delikatne i kojące światło, to także oczyszczają energetycznie przestrzeń i jonizują powietrze.
zastosowanie soli w codziennej magii

Sól w magii domowej – oczyszczanie samego siebie przy pomocy soli

Kąpiele w wodzie z solą to najprostszy i niewątpliwie najprzyjemniejszy sposób. (Przed taką kąpielą należy umyć się dokładnie pod prysznicem.) Do wanny wypełnionej dobrze ciepłą, ale nie za gorącą wodą, wsypujemy sporą garść soli. Można dodatkowo dorzucić garść ziół lub napar z nich. Zioła należy dobrać według własnych potrzeb i upodobań: mogą być oczyszczające, ochronne, wzmacniające etc. Tak przygotowana kąpiel powinna mieć charakter relaksujący i wyciszający, ale nie powinna trwać dłużej niż kwadrans. Uwaga: po zakończeniu kąpieli należy dobrze opłukać całe ciało czystą wodą.

Sól jest idealnym składnikiem wszelkiego rodzaju peelingów do skóry. Wykorzystywana w ten sposób także zadziała oczyszczająco zarówno na skórę jak i naszą aurę. Warto zamiast gotowego, sklepowego preparatu, przygotować sobie taki samodzielnie w domu. Należy pamiętać, żeby zawsze po oczyszczeniu skóry peelingiem, dokładnie ją spłukać, osuszyć i nawilżyć.

sól w magii

Przepisy na peeling do skóry z dodatkiem soli

Peeling solny cytrynowo-oliwkowy

1/4 szklanki drobnej soli, 1/4 szklanki oliwy z oliwek lub oliwki dla niemowląt, 1 łyżeczka skórki startej z ekologicznej (niewoskowanej) cytryny oraz 1 łyżka soku z cytryny. Wszystko razem wymieszać dokładnie – można przechowywać w chłodnym miejscu zanim zostanie zużyte do końca.

Nawilżający peeling solny z olejkiem arganowym

1/4 szklanki drobnej soli, 1 łyżka olejku arganowego, 1 łyżka oleju rycynowego, 3-4 kapsułki z witaminą A+E, 2-3 łyżki oliwy z oliwek. Z kapsułek wycisnąć olejek z witaminami (puste kapsułki można po prostu…zjeść), połączyć z resztą składników.

Oczyszczający peeling solny z olejem kokosowym i olejkiem herbacianym

1/2 szklanki soli, 1/4 szklanki oleju kokosowego, 10 kropel olejku z drzewa herbacianego. Olej kokosowy bardzo delikatnie podgrzać, aby uzyskał płynną konsystencję, wymieszać z solą i olejkiem z drzewa herbacianego.

czarna sól wiedźmy

Czarna sól – sól czarownic – sól wiedźm

Czarna sól, czyli sól czarownic, nie jest tym samym co sól kala namak. Kala namak to sól indyjska (himalajska), wydobywana w Indiach, Bangladeszu czy Pakistanie, o zapachu przypominającym zapach jajka ugotowanego twardo. Natomiast czarną sól czarownic można zrobić samodzielnie i służy ona do rytuałów, zaklęć, oczyszczania – jest znacznie silniejsza niż standardowo używana zwykła sól.

Sól w magii – jak zrobić czarną sól czarownic?

 • Czarną sól czarownic najlepiej przygotować w nowiu księżyca. Wszystkie składniki odmierzamy „objętościowo”, a podstawą jest sól morska. Proporcje to: 1 część węgla drzewnego (lub węgielka trybularzowego), 1 część popiołu ze spalonych suszonych ziół oczyszczających (biała szałwia, bylica, jałowiec, etc.), 1 część czarnego pieprzu w ziarnach oraz 3 części soli.
 • Na początek dobrze jest zapalić białą świecę.
 • Następnie do moździerza wsypać sól i utrzeć ją nieco. Do soli dosypać ziarna czarnego pieprzu i utrzeć aż rozdrobnią się. Kolejnymi składnikami są węgiel drzewny i popiół ze spalonych ziół. Wszystko razem trzeba dobrze rozetrzeć i połączyć ze sobą. Aby czarna sól nabrała szczególnej mocy, warto poświęcić ją wyznawanym bóstwom lub bogom.
 • Gotową sól czarownicy przechowywać w szczelnie zamkniętym naczyniu, najlepiej szklanym słoiku. Przyda się podczas rytuałów i zaklęć ochronnych.

Jak widać sól jest bardzo wszechstronnym produktem. Bez wątpienia można ją wykorzystać do znacznej większości dziedzin naszego życia. Odkąd została odkryta, to zawsze była ważna i ceniona przez ludzi. Nie trzeba wielkiej wiedzy ani szczególnych umiejętności, aby wykorzystywać ją do oczyszczania – zarówno tej fizycznej jak i mentalnej przestrzeni. Zachęcam do korzystania z tego jednego z najprostszych i najtańszych darów natury nie tylko w kuchni.

Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do nas – zapraszamy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top