Świece w magii: kolory, namaszczanie i jak je palić

Świece w magii to bardzo ważny element. Filarami magii są cztery żywioły: powietrze, ogień, woda i ziemia. Magia z użyciem świec jest więc silna, bo oparta na jednym z tych czterech żywiołów, czyli na ogniu.

Świece w magii używane do rytuałów powinny być wcześniej przygotowane z myślą właśnie o takich niecodziennych działaniach. Oczywiście można używać takich zwyczajnych, codziennych świeczek. Na przykład takich, jakie zapalamy na przykład wieczorami, aby „zrobić nastrój”. Jednak dla osiągnięcia zamierzonego efektu może to być zbyt mało. Ważny jest kolor, materiał z jakiego świeca jest odlana, a czasami nawet kształt. W zasadzie nigdy, nawet w codziennym życiu, nie powinno się iść na skróty. Każde działanie powinno mieć w sobie maksymalną dawkę zaangażowania, gdyż efekty są finalnie takie jak właśnie to nasze zaangażowanie. Wystarczy cofnąć się choćby o dwa-trzy pokolenia, aby dostrzec jak często wybieramy drogę na skróty. Niestety także i w magii…

Świece w magii – namaszczanie świec

Każdą świecę przed użyciem warto namaścić odpowiednimi olejkami. Oprócz właściwego doboru olejku, należy w odpowiednim kierunku tę świecę namaszczać. Dość łatwo to zapamiętać: ku górze wtedy, kiedy intencją jest rozwój, wzmocnienie, a do dołu wtedy, kiedy ma to być oczyszczające czy uzdrawiające. Dobro idzie w górę, a to złe do ziemi.

Świece można również obsypywać ziołami (również odpowiednio dobranymi), brokatem czy ryć na nich zaklęcia, modlitwy, pragnienia czy imiona. W tym przypadku należy kierować się tą samą zasadą, co przy namaszczaniu: dobre w górę, niedobre w dół. Ważne jest, aby wszelkie życzenia czy pragnienia formułować używając czasu teraźniejszego, czyli na przykład: kupiłam wymarzony samochód, zamiast: chciałabym kupić wymarzony samochód. Wszechświat daje nam to, o co prosimy i sprzyja zdecydowaniu i kategoryczności w naszych oczekiwaniach. Wahający się z reguły dostają mniej, gdyż z ich słów nie wynika, że naprawdę czegoś chcą.

świece w magii

Kolory świec w magii

Jak już wspomniałam, w przypadku świec kolor również ma olbrzymie znaczenie.

Biała świeca jest najbardziej uniwersalną, gdyż można nią zastąpić większość kolorowych świec. Biała sama w sobie symbolizuje oczyszczenie, pokój, błogosławieństwo duchowe, ozdrowienie, jest doskonała do miłosnych i oczyszczających rytuałów.

Świeca czarna ma niezwykle potężną moc, ale tą negatywną. Używana jest głównie do czarnej magii, do odcinania, krzywdzenia innych. Jednak i w dobrych intencjach może być używana, choć z respektem i ostrożnością. Przy jej pomocy możesz przeprowadzić rytuał odcinający złego człowieka (złych ludzi), rytuał uzdrawiania chorego, a także zniweczyć działanie przekleństw rzuconych przez wrogów.

Świeca czerwona to przede wszystkim miłość i pożądanie, życiowa energia, ochrona przed mentalnymi atakami ze strony innych ludzi. Czerwoną świecę warto palić, aby zyskać pewność siebie, stać się bardziej twórczym czy kreatywnym.

Świeca niebieska to ochrona rodziny i domu. Daje harmonię, pokój, wierność i oznacza dobre intencje.

Szara świeca to wyciszenie i neutralizowanie niedobrej energii.

Brązowa świeca to wsparcie świata natury, czyli zwierząt i roślin. Pali się ją przy sprawach związanych z sądami, czy konfliktami dla ich pomyślnego zakończenia.

Świeca zielona to medytacje i leczenie, ale także finanse i dostatek. Przynosi szczęście biznesmenom, rolnikom (obfite plony), poszukującym dobrze płatnej i stabilnej pracy.

Pomarańczowa świeca sprawdzi się w sytuacji, kiedy chcemy coś w swoim życiu zmienić. Otwiera drzwi do nowych wyzwań i lepszych finansów, a także wzmaga kreatywność.

Świeca różowa wesprze zakochanych i młode pary, które marzą o potomstwie. Przyda się w sytuacjach, kiedy zależy nam na energetycznym wsparciu przyjaźni, miłości lub…romansie. Róż działa optymistycznie, więc warto o tym kolorze świecy pamiętać wtedy, kiedy zależy nam na pogodzeniu się z kimś lub zakończeniu sporu.

Magia ma to do siebie, że dużo zależy od osoby przeprowadzającej rytuały. Dlatego nie należy sztywno trzymać się wytycznych, bo w magii są one tylko zarysem, pewnego rodzaju wskazówką. Jeśli odczuwasz kolory, zioła, aromaty nieco inaczej niż inni, to trzymaj się tego. Twoja intuicja wie zawsze najlepiej.

Isabella Ozerov
świece w magii

Jak palić świece i gasić świece

Do palenia świec trzeba mieć odpowiedni świecznik, w którym świece będą umieszczane. kapturek do gaszenia, zapalniczka, nie wolno zapałek bo maja siarkę. Nie zdmuchuje się płomienia, aby nie rozwiać wszystkiego dobrego, co powstało podczas palenia ani nie wdmuchuje w płomień swojej energii. Nie zadusza się również ognia przy pomocy palców. Jednak są osoby, które także i w tej kwestii radzą kierowanie się intuicją i wybrać sposób najbardziej przemawiający do nas.

Magiczna świeca powinna zawsze wypalić się do końca, a jej ewentualne resztki należy oddać ziemi lub płynącej wodzie. Przy rytuale odcinania niedopalone resztki świecy zakopujemy poza granicami naszego domu czy działki, najlepiej na rozstaju dróg. W sytuacji, kiedy

Świece w magii – obserwuj jak się palą i jak gasną

Przy przygotowywaniu rytuały trzeba zwracać uwagę na szczegóły. Jednak samo palenie się świeci i sposób zagaszenia ma również znaczenie i z tego można odczytać ważne sygnały.

Prosty i jasny płomień, palący się spokojnie i bez przygaszania to znak, że szybko uzyskamy efekt rytuału i będzie on taki, jakiego pragniemy.

Płomień świecy pali się nierówno, przygasa, staje się wysoki i tak wiele razy przez większość czasu palenia. Tak się dzieje wtedy, kiedy jest sporo przeszkód, a świeca pokonuje je. Najistotniejsze jest to, że nie gasi się.

Świeca mocno kopci – może to oznaczać blokady i konieczność oczyszczania, a następnie powtórzenia rytuału.

Jeżeli w trakcie palenia nagle świeczka zgaśnie to nie odpala się jej ponownie. Może to oznaczać, że nie przyszedł właściwy moment na ten rytuał i należy go przeprowadzić za jakiś czas.

Świece to nieodłączny element rytuałów

Rytuał przyciągania jest popularny wśród moich klientów i także do jego wykonania używam różnego rodzaju świec. Jeśli uważasz, że i Tobie taki rytuał może pomóc, napisz do mnie. Rytuały przyciągania mają szerokie spektrum zastosowania, gdyż można przy ich pomocy przyciągnąć do siebie miłość, finanse czy dobrą pracę. Czasami warto sobie pomóc i wesprzeć swoje własne siły odrobiną magii. Zapraszam Cię do kontaktu jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

Rytuał przyciągania

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top