Właściwości lecznicze soli

„…O Córko Wielkiej Ziemi, otwierasz swe ramiona,
Przez Ciebie jestem czysta, przy Tobie jestem chroniona…”

Właściwości lecznicze soli wykorzystywane są od wieków

Używano jej między innymi do oczyszczania i odkażania ran. Sól oczyszcza z toksyn, poprawia krążenie, ma właściwości antyseptyczne: przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Mowa tu jest o soli kamiennej i morskiej. Nieprzetworzona sól zawiera w swoim składzie około 80 minerałów.

Właściwości lecznicze soli

Właściwości lecznicze soli – do czego i jak ją stosować

  • Sól pomocna jest przy schorzeniach górnych dróg oddechowych, także tych o podłożu alergicznym, astmie, nieżytach nosa, oskrzeli, gardła i krtani. Inhalacje solankowe nawilżają drogi oddechowe, rozrzedzają zalegający śluz, wspomagają odkrztuszanie. Kąpiele, oprócz wartości energetycznych, są pomocne w leczeniu chorób skórnych, czy wspomnianych już schorzeniach górnych dróg oddechowych.
  • Gruba sól jest naturalnym jonizerem powietrza, neutralizuje negatywne pola elektromagnetyczne.
  • Woda z solą jest świetna do płukania bolącego gardła, ale również oczyszczania zatok. 2 łyżeczki soli rozpuścić w 1 litrze wody o temperaturze ciała. Przygotowanym roztworem przepłukać nos przy pomocy irygatora. Taki zabieg pomoże rozrzedzić śluz zalegający w zatokach, zmniejszy ból głowy.
  • Innym sposobem na wykorzystanie cudownych właściwości soli są ciepłe okłady. Ciepło uwalniane z gorącej soli przenika powoli do wewnątrz ciała, rozluźnia mięśnie i łagodzi ból.
  • Okłady z soli mają działanie przeciwbólowe: uśmierzają bóle reumatyczne, bóle stawów, mięśni, szyi i krzyża, bóle brzucha. Są pomocne w zapaleniu zatok, zapaleniu ucha i katarze.
  • Zmarzluchy skutecznie rozgrzeją dłonie i stopy.

Właściwości lecznicze soli – jak zrobić solny okład

Sól wsypać na patelnię lub do nieemaliowanego garnka, mocno podgrzać. Ostrożnie przesypać do woreczka bawełnianego lub np. bawełnianej skarpety. Mocno zawiązać. Gorący okład przykładamy do bolącego miejsca. Uwaga na poparzenia. Na początku podkładamy pod okład np. ręcznik. Zabieg trwa do ostygnięcia okładu, ok. 15-20 minut. Przy bólach pleców, można położyć się na ciepłej „solnej poduszce”. Jeśli okładamy „stan przewlekły”, jeden zabieg nie wystarczy, trzeba go powtarzać kilka czy kilkanaście dni.

Właściwości lecznicze soli

Jaka sól jest najlepsza

Nasz organizm na pewno będzie wdzięczny kiedy zamienimy przetworzoną, wybieloną i wypełnioną antyzbrylaczami sól kuchenną na sól kamienną np. kłodawską. Sól kłodawska zawiera magnez, mangan, żelazo, cynk, miedź, wapń, potas i selen. Do solniczki można ją zmielić w zwykłym młynku lub zaopatrzyć się w solniczkę z większymi dziurkami.

Wypełniając magią naszą kuchnię można stworzyć pyszną, zdrową magiczną sól ziołową. *świeże, rozdrobnione zioła np. lubczyk, tymianek, kurdybanek, pokrzywę… mieszamy z solą kamienną i miksujemy. Otrzymaną mieszankę rozsypujemy na papier i suszymy w temperaturze odpowiedniej do suszenia ziół. I gotowe. Pachnące magiczne zdrowie gotowe do użycia. Jako, że magia to sztuka, polecam tworzenie swoich mieszanek. Ważne: Do wszelkiego czynienia używamy soli kamiennej. Zużytą sól wyrzucamy, to nie jest produkt do recyklingu.

O innych właściwościach soli możesz przeczytać w artykule Sól w magii – zapraszam.

Z miłością

Agnieszka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top