Woda Księżycowa, czyli jak wykorzystać pełnię Księżyca

Woda Księżycowa to doskonały sposób na wzmocnienie rytuałów lub… wsparcie zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych.

Woda Księżycowa jest nieocenionym narzędziem do dopełniania dodatkową energią naszych codziennych działań pielęgnacyjnych, kosmetycznych czy okazjonalnych rytuałów. Przygotowanie Wody Księżycowej nie wymaga szczególnych umiejętności czy też zdolności. Wystarczy znać kilka podstawowych zasad, ściśle ich przestrzegać i … uwierzyć. Brak wiary – niestety – bardzo osłabia wszelkie magiczne działania, choć nie niszczy ich. Osoba, która nie wierzy w nie po prostu dłużej czeka na efekty ich działań lub nie są one w stu procentach zadowalające. Pamiętaj, że wiara w coś to także energia.

woda księżycowa

Wpływ Księżyca na nasze życie

Niewątpliwie Księżyc ma wielką moc magnetyczną i działa nią na naszą planetę. Przypływy i odpływy oceanów, zachowanie zwierząt i nasze samopoczucie – to wszystko związane jest z Księżycem. Nie bez przyczyny cykl menstruacyjny kobiet trwa mniej więcej tyle ile cykl faz Księżyca. Wielu z nas zauważa różnicę w pielęgnacji czy drobnych zabiegach, jakie są wykonywane w rożnych fazach Księżyca. Niekiedy nie trzeba wiele, aby zauważyć wyjątkowy efekt, a są dni, kiedy starania nie przynoszą żadnego efektu: skóra nie jest nawilżona, włosy nie chcą się układać, a włosy po bolesnej depilacji odrastają znacznie szybciej. Tak, to „wina” Księżyca i jego magnetycznej siły.

Woda Księżycowa – cóż to takiego?

Woda Księżycowa to nic innego jak zwyczajna woda wystawiona na działanie Księżyca i naładowana jego mocą magnetyczną. Przydaje się do codziennej pielęgnacji, wspiera i oczyszcza energię człowieka, a także harmonizuje czakry. Jest doskonała do podlewania domowych roślin i ziół, a przy tworzeniu talizmanów i amuletów ładuje je dobrą energią: wystarczy na przykład spryskać te przedmioty lub obmyć je Wodą Księżycową. Wiele rytuałów Białej Magii można wesprzeć i wzmocnić jej działaniem. Zastosowań jest naprawdę dużo, bo wszędzie tam, gdzie stosuje się wodę, można ją zamienić na tę namagnetyzowaną.

Pełnia Księżyca to czas, aby przygotować zapas Wody Księżycowej aż do kolejnej pełni

W zasadzie każda faza Księżyca nadaje się do magnetyzowania wody, jednak pełnia ma moc największą i zauważalną. Nie powinno się jej przygotowywać podczas zaćmienia Księżyca. Podczas pełni można przygotować większy zapas Księżycowej Wody i korzystać z niej przez kolejne tygodnie. Czy trzeba szczególnych umiejętności? Nie, poza chęcią i przestrzeganiem kilku podstawowych zasada nie potrzeba nic więcej.

woda księżycowa

Woda Księżycowa – jak ją zrobić?

Naczynie do Księżycowej Wody

Do przygotowania Wody Księżycowej potrzebujesz szklane przezroczyste naczynie (butelka, karafka, dzbanek) najlepiej również ze szklaną zatyczką ewentualnie ze spodeczkiem do przykrycia. Naczynie do Wody Księżycowej na początek musisz dobrze umyć w wodzie z solą i dokładnie wypłukać. Najlepiej jest przeznaczyć coś, czego nie będzie się używać w innym celu, niech to będzie specjalna butelka lub karafka. Karafki są najpraktyczniejsze, gdyż z zasady posiadają szklany „korek” i nie trzeba już dopasowywać spodeczka do przykrycia.

Woda

Najlepsza jest woda destylowana, z domowego filtra lub mineralna, ale tylko ze szklanej butelki. Musi być czysta energetycznie i pod względem mikrobiologicznym, aby nadawała się do picia. Możesz wykorzystać także deszczówka, woda z czystej rzeki lub strumyka, ale taka nie nada się do picia, chyba że zostanie przedtem oczyścisz ją przy pomocy specjalnego filtra z aktywnym węglem.

Dodatki do Księżycowej Wody

Do butelki lub naczynia możesz włożyć najrozmaitsze dodatki: zioła, kamienie, kwiaty. Kamienie, podobnie jak naczynie, przed wykorzystaniem muszą być najpierw dokładnie umyte i oczyszczone wodą z solą, a następnie dobrze wypłukane.

Osoba przygotowująca Księżycową Wodę

Jeśli chcesz zrobić Wodę Księżycową to musisz także zadbać o wyciszenie i dobry nastrój. Tutaj z pomocą przychodzi medytacja, ćwiczenia jogi, słuchanie mantr lub krótki spacer po lesie czy parku, aby napełnić siebie pozytywnymi wibracjami.

Woda Księżycowa

Myśląc o intencjach, z jakimi to robisz, napełnij swoje naczynie wodą, przykryj je i wystaw po zachodzie słońca na parapet, balkon lub najlepiej (w miarę możliwości) na zewnątrz domu. Najwłaściwszym czasem na wystawienie jest moment, kiedy Księżyc jest już widoczny. Upewnij się, że jego promienie padają na Twoje naczynie i pozostaw je aż do świtu. Musisz je koniecznie zabrać do domu zanim wstanie słońce.

zastosowanie wody księżycowej

Wykorzystanie Wody Księżycowej w praktyce

  • Dodawana do napojów (1-2 łyżeczki wystarczą) wzmocni i harmonizuje energię, pomaga zwiększyć moc naparów i odwarów ziołowych.
  • Rytualne obmycia ciała lub samej głowy oczyszczają, uspokajają, pomagają wyciszyć zbędne emocje i wzmacniają ewentualne rytuały. Dobrze działają na wzmocnienie pola energetycznego.
  • Podlewanie kwiatów Księżycową Wodą są silniejsze i odporniejsze, szybciej rosną lub zakwitają.
  • Można ją dodawać do wody, której używa się do mycia, co oczyści energetycznie dom.
  • Wykorzystana do przygotowania preparatów kosmetycznych, domowych kremów, maseczek czy parówek, wzmocni ich działanie.
  • Doskonale oczyszcza i ładuje energetycznie osobiste przedmioty takie jak biżuteria, amulety czy talizmany.

Woda Księżycowa ma szerokie zastosowanie i warto z niej korzystać. Nie każdy w nią wierzy, ale przecież nic nie kosztuje, więc warto samem się przekonać ?

Życzę Ci tylko dobrej energii i zapraszam do czytania innych artykułów, które znajdziesz w zakładce BLOG.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top